Наукові дослідження, що проводяться
Ефективні системи з монолітного та збірного залізобетону зі складною зовнішньої і внутрішньої геометрією
Керівник - д.т.н., проф. Шмуклер В.С., д.т.н., проф. Бабаєв В.М.
Колектив: к.т.н., доц. Бугаєвський С.О., к.т.н., доц. Гапонова Л.В., к.т.н., доц. Калмиков О.О., Топоркова К.С.
Робота виконана з корпораціями ТДВ "Житлобуд-2" (президент Кроленко Ю.Я .; ген.директор, к.т.н. Конюхов О.В .; головний інженер, академік Академії будівництва України к.т.н. Нікулін В.Б.)
ПАТ "ХАРКІВСТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ" (почесний президент, к.т.н., академік академії будівництва України, лауреат державної премії України Євель С.М., президент, к.т.н. Мелінцов М.О.)
ТОВ «Спецбудмонтаж» (почесний президент Кулік В.Т., генеральний директор Крівочупрін Л.З.)
В даний час на основі даної системи розробляється енергоефективна будівля «МОНОФАНТ» (абревіатура - монолітна фантазія).
Особливістю даної будівлі є те, що несучі елементи внутрішнього каркасу будівлі і зовнішньої оболонки виконуються порожнистими з монолітного залізобетону.
Порожнечі утворюються за рахунок установки усередині елементів вкладишів-пустотоутворювачів з пінополістиролу або мінеральної вати. При цьому елементи можуть виконуватися зі складною заданою зовнішньою і розрахованою внутрішньою геометрією. Форма конструктиву створюється за рахунок просторових арматурних каркасів і вкладишів-пустотоутворювачів з наступним бетонуванням без опалубки - методом торкретування, що значно спрощує процес створення елементів зі складною геометрією. Використання вкладишів-пустотоутворювачів для елементів внутрішнього каркаса дозволяє досягти суттєвої економії використовуваного бетону, а в зовнішніх оболонках - високих показників з теплозахисту. В цілому, на основі запропонованої концепції можливе створення економічних енергоефективних будівель з яскравим архітектурним виглядом. Також дана система ефективна для створення економічних рішень для різних інженерних споруд (резервуари, силоси, підпірні стіни і т.д.).
Система СТІСК
Керівник - д.т.н., проф. Шмуклер В.С., д.т.н., проф. Бабаєв В.М.
Колектив: к.т.н., доц. Рапіна К.А. , PhD Вассім Ісмаїл, к.т.н., доц. Краснов С.М., к.т.н. Краснова К.С., Шуткін М.Б., Шуткин Б.М., О.А. Фуксман, О.І. Гойшін, Суржан Є.О.
Робота виконана з корпорацією ПАТ "ХАРКІВСТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ" (почесний президент, к.т.н., академік академії будівництва України, лауреат державної премії України Євель С.М., президент, к.т.н. Мелінцов М.О.)
Нова система металобетонних (металевих) перекриттів і покриттів. Як і для більшості сталебетонних елементів, в даній системі реалізована диференціація конструктивів, які сприймають деформації різних знаків. Встановлена раціональна топологія металевих решіток плити. Крім зазначеного позитивного поєднання конструкційних матеріалів, запропоновану систему відрізняє процедура спрощеної збірки, яка мінімізує час і трудомісткість.
Дана конструкція доцільна для перекриттів з прольотом до 60,0м.
Надійність пропонованої конструкції обумовлена за рахунок однакового (стандартного) рішення вузлів з'єднання як верхніх, так і нижніх поясів, зменшенням зварних з'єднань, виконуваних в будівельних умовах, відсутністю зварних з'єднань між плитами, розташованими в площині верхнього пояса і стрижнями решіток.
Спрощення, точність і швидкість збірки досягаються за рахунок повороту поясів модульних елементів на кут 45° до їх вертикальної осі, що, як наслідок, забезпечує щільне прилягання верхніх і нижніх поясів модульних елементів один до одного при складанні.
Останнє можливо, так як кожен модульний елемент встановлюється під кутом ± 45 ° до вертикальної осі перекриття. Таким чином, дана конструкція одночасно є кондуктором для власної збірки.
Монтаж металлобетонного просторового перекриття зводиться до безпосереднього об'єднання між собою модульних елементів (ферм). Об'єднання виконується спочатку на болтах, а потім на зварюванні, при цьому, в обмеженій кількості точок.
Раціоналізація конструктивних систем з армуванням різними видами композитної арматури
Керівник - д.т.н., проф. Шмуклер В.С.
Колектив: к.т.н., доц. Фірсов П.М., к.т.н., доц. Лугченко О.І., к.т.н., ст. викл. Набока А.В., Надточій С.О.
Робота виконується разом з підприємствами ЗЗБК «Еталон» (м. Харків), ТОВ «ТГ Екіпаж» (м. Харків), ТОВ «IMPERATYV UA» (м. Івано-Франківськ).
Співробітниками кафедри проводиться ряд теоретичних та натурно-експериментальних досліджень з:
- визначення основних фізико-механічних характеристик різних видів композитної арматури;
- встановлення фактичного рівня зчеплення різних видів арматури неметалевої композитної (АНК) з бетоном за різними експериментальними методами;
- визначення фактичної міцності та деформативності цегляної кладки з підсиленням композитною сіткою та без неї- визначення характеристик тріщиностійкості, деформативності і несучої здатності дорожніх плит різних марок, армованих ідентичними каркасами з композитної арматури та металевої арматури;
- визначення характеристик тріщиностійкості, деформативності і несучої здатності дорожніх плит різних марок, армованих ідентичними каркасами з композитної арматури та металевої арматури;
- успішне впровадження розроблених технологій та положень при будівництві об’єктів житлового та громадського призначення.