Наукові дослідження, що проводяться

Ефективні системи з монолітного та збірного залізобетону зі складною зовнішньої і внутрішньої геометрією

Керівник - д.т.н., проф. Шмуклер В.С., д.т.н., проф. Бабаєв В.М.

Колектив: к.т.н., доц. Бугаевский С.О., к.т.н., доц. Гапонова Л.В., к.т.н., доц. Калмиков О.О., Топоркова К.С.

Робота виконана з корпораціями ТДВ "Житлобуд-2" (президент Кроленко Ю.Я .; ген.директор, к.т.н. Конюхов О.В .; головний інженер, академік академії будівництва України Нікулін В.Б.)

ПАТ "ХАРКІВСТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ" (почесний президент, к.т.н., академік академії будівництва України, лауреат державної премії України Євель С.М., президент, к.т.н. Мелінцов М.О.)

ТОВ «Спецбудмонтаж» (почесний президент Кулік В.Т., генеральний директор Крівочупрін Л.З.)

В даний час на основі даної системи розробляється енергоефективна будівля «МОНОФАНТ» (абревіатура - монолітна фантазія).

01 monofant

Особливістю даної будівлі є те, що несучі елементи внутрішнього каркасу будівлі і зовнішньої оболонки виконуються порожнистими з монолітного залізобетону.

02 3

03 21Порожнечі утворюються за рахунок установки усередині елементів вкладишів-пустотоутворювачів з пінополістиролу або мінеральної вати. При цьому елементи можуть виконуватися зі складною заданою зовнішньою і розрахованою внутрішньою геометрією. Форма конструктиву створюється за рахунок просторових арматурних каркасів і вкладишів-пустотоутворювачів з наступним бетонуванням без опалубки - методом торкретування, що значно спрощує процес створення елементів зі складною геометрією. Використання вкладишів-пустотоутворювачів для елементів внутрішнього каркаса дозволяє досягти суттєвої економії використовуваного бетону, а в зовнішніх оболонках - високих показників з теплозахисту. В цілому, на основі запропонованої концепції можливе створення економічних енергоефективних будівель з яскравим архітектурним виглядом. Також дана система ефективна для створення економічних рішень для різних інженерних споруд (резервуари, силоси, підпірні стіни і т.д.).

04 1805 19


Система СТІСК

Керівник - д.т.н., проф.  Шмуклер В.С., д.т.н., проф. Бабаєв В.М.

Колектив: к.т.н., доц. Рапіна К.А. , PhD Вассім Ісмаїл, к.т.н., доц. Краснов С.М., к.т.н. Краснова К.С.,  Шуткін М.Б., Шуткин Б.М., О.А. Фуксман, О.І. Гойшін,  Суржан Є.О.

Робота виконана з корпорацією ПАТ  "ХАРКІВСТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ" (почесний президент, к.т.н., академік академії будівництва України, лауреат державної премії України Євель С.М., президент, к.т.н. Мелінцов М.О.)

Нова система металобетонних (металевих) перекриттів і покриттів. Як і для більшості сталебетонних елементів, в даній системі реалізована диференціація конструктивів, які сприймають деформації різних знаків. Встановлена раціональна топологія металевих решіток плити. Крім зазначеного позитивного поєднання конструкційних матеріалів, запропоновану систему відрізняє процедура спрощеної збірки, яка мінімізує час і трудомісткість.

 

06 1

Дана конструкція доцільна для перекриттів з прольотом до 60,0м.

Надійність пропонованої конструкції обумовлена за рахунок однакового (стандартного) рішення вузлів з'єднання як верхніх, так і нижніх поясів, зменшенням зварних з'єднань, виконуваних в будівельних умовах, відсутністю зварних з'єднань між плитами, розташованими в площині верхнього пояса і стрижнями решіток.

07 1

Спрощення, точність і швидкість збірки досягаються за рахунок повороту поясів модульних елементів на кут 45° до їх вертикальної осі, що, як наслідок, забезпечує щільне прилягання верхніх і нижніх поясів модульних елементів один до одного при складанні.

Останнє можливо, так як кожен модульний елемент встановлюється під кутом ± 45 ° до вертикальної осі перекриття. Таким чином, дана конструкція одночасно є кондуктором для власної збірки.

Монтаж металлобетонного просторового перекриття зводиться до безпосереднього об'єднання між собою модульних елементів (ферм). Об'єднання виконується спочатку на болтах, а потім на зварюванні, при цьому, в обмеженій кількості точок.

08 2


Система ПІК

Керівник - д.т.н., проф. Шмуклер В.С. , д.т.н., проф. Бабаєв В.М.

Колектив:  Б.С. Махмутов, О.А. Фуксман, к.т.н., доц. Рапіна К.А. , О.І. Гойшін, к.т.н. Краснова К.С.,  к.т.н., доц. Краснов С.М.,  Кулік В.Т., Топоркова К.С.

Нова конструктивна система «ПІК», основою якої є просторовий металложелезобетонний каркас.

Відмінними рисами системи є:

- металеві колони і ригелі повного заводського виготовлення, що збираються в просторову систему на високоміцних болтах (як правило, з прокатних і, при необхідності, перфорованих безвідходних елементів);

09 3

- збірні пустотні плити безопалубочного формування;

- невелика власна вага елементів;

- відсутність виступаючих елементів з площини підлог і стель (псевдобезригельний каркас);

- можливість використання сучасного стінового і покрівельного огороджень (будь-які фасадні системи та системи покрівель);

10 3

- швидкий монтаж при мінімізованій трудомісткості всіх технологічних операцій (в залежності від номенклатури засобів великої і малої механізації);

- практично необмежена комбінаторика композиційно-архітектурних рішень (за рахунок довільного вибору розмірів кроків і прольотів);

- при необхідності, проста реконструкції приміщень;

- цілорічна можливість проведення будівельно-монтажних робіт.

11 1

Система призначена для зведення високощільної забудови, житлових будинків, готельних комплексів, офісів, мотелів, об'єктів соцкультпобуту та охорони здоров'я, трьох-чотирьох поверхових гаражних стоянок для легкового автотранспорту, котеджів, лікувально-курортних споруд та інших об'єктів житлово-цивільного призначення.

12 1

Довідник першокурсника ХНУМГ 2019

Університет в соцмережах

Logo ukr png instagramfacebook

На сайті 107 гостей та користувачі відсутні